DUYURU...


Trakya Kalkınma Ajansının "2015 Yılı İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yürütmekte olduğumuz "Altı Yüzyıllık Saray Mutfağı Canlanıyor" isimli projemiz ile Bölgenin kültürel ve tarihi mirasından olan Osmanlı Saray Mutfağı'nın yeni nesillere öğretilmesi ve sunumu yapılarak yaşatılması hedeflenmektedir. Bu hedefi gerçekleştirmek için Öztürkler Konaklama Otelcilik ve Turizm Ltd.Şti'nin sahibi olduğu tarihi Dr. Bahattin Öğütmen Konağı'nın bir bölümü Osmanlı Saray Mutfağı Eğitim ve Sunum Merkezine dönüştürülerek burada Osmanlı Saray Mutfağı eğitimleri verilecektir. Proje kapsamında Edirne'de Osmanlı Saray Mutfağı eğitimi konusunda eğitmen kapasitesi oluşturmak için, iki eğitici Osmanlı Mutfağı uzmanları tarafından eğitilecek ve takib eden süreçte ilgili eğiticilerin ve proje ekibinin vasıtasi ile belirlenecek kriterlere göre seçilecek istekli öğrencilerin Osmanlı Saray Mutfağı eğitimi konusunda kurulacak olan eğitim ve sunum merkezinde eğitim alması sağlanacaktır.

Eğitimleri gerçekleştirecek eğitici kadrosu için Edirne'de ikamet etmekte olan Mutfak ve gastronomi konusunda uzman bir akademisyen ve bir profesyonel aşçı ihtiyacı bulunmaktadır. İlgililerin özgeçmişleri ile isteklerini 30.09.2015 tarihine kadar aşağıda iletişim adresleri bulunan proje koordinatörlüğü ve şirket adresine yapmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

Öztürkler Konaklama Otelcilik ve Turizm Ltd.Şti. tayfun.ikinci@ozturkgrp.com
Müşerref Gizerler-Proje Koordinatörü gizerler@gmail.com

DUYURU 2


Trakya Kalkınma Ajansının 2015 Yılı İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yürütmekte olduğumuz "Altı Yüzyıllık Osmanlı Saray Mutfağı Canlanıyor" isimli projemiz ile ile 18-40 yaş aralığında özel yetenek sınavı ile yapılacak seçimler sonucu 20 istekliye Edirne Karaağaç'ta bulunan Bahattin Öğütmen Konağı eğitim mutfağında saray yemekleri eğitimi verilecektir. İsteklilerin gastronomi, turizm alanında eğitimli, veya bu alanda deneyimleri olmaları gerekmekte olup, nüfus cüzdan örnekleri ve özgeçmişleri ile aşağıdaki adreslere 05.03.2016 tarihine kadar başvurmaları/belgelerini göndermeleri gerekir. Kamuoyuna duyurulur.

Öztürkler Konaklama Otelcilik ve Turizm Ticaret LTD. Tilkidere Mevkii Havsa tayfun.ikinci@ozturkgrp.com
Müşerref Gizerler-Proje Koordinatörü gizerler@gmail.com